Szülők egymás közt
Fogyatékkal élő gyermekek
Alternatív pedagógia
Nevelési kérdések
Ikrek
Gyermekirodalom
Csoportösszetétel
Fejlődési rendellenességek
Egyéb
Segítségkérés
Szavazási témák - vitafórum
Iskolakezdés
Óvodakezdés
Külföldön nevelem gyermekem
Oviinfo
Betegség
Szobatisztaság
Suliinfo
Autizmus
Utazás
Nyaralás
Tábor
Bölcsőde
Iskolaérettség
Iskolaérettség
Pszichés érettségi szintfelmérés
Szociális érettség vizsgálata
Testi érettség
LÜK - Logika Ügyesség Kitartás - Videóval
Óvónő válaszol
Szobatisztaság
Szobatisztaság napló - "Andi anyu" tollából
Óvónő válaszol
Milyen a jó bili?
A szobatisztaság problémáinak lehetséges okai
Speciális, gyakori problémák
A szülői reakciók
"A játékos, könnyed szobatisztaságért termékcsomag" - a siker záloga!
Szobatisztaság játékkal, könnyedén
Dettike játékkuckója
Mackó Misi kalandja
LÜK - Logika Ügyesség Kitartás - Videóval
Játékos suliváró
Iskolaértettség
Minta feladat
Rendelés
Állásbörze
Mielőtt babysittert választana...
Babysittert keres
Babysitter tanfolyam
Babysittert keres külföld
Hirdetés kiemelés
Babysitterek
Pedagógus állást keres
Pedagógusi állást kínál
Nyelvtanár állást keres
Nyelvtanári állást kínál
Óraadó, korrepetáló munkát keres
Óraadó, korrepetáló munkát kínál
Egyéb munkát keres
Egyéb munkát kínál
Állás - Oktatás
OVI.HU hirdetés feladás
Hirdetési etikett
Állássziget.hu
Óvónő válaszol
egészségvédelem
óvodai napirend
gyermeknevelés
gyermeki félelmek
ábrázoló tevékenység
óvodán belüli feszültségek
beszoktatás
balkezesség
válás a családban
óvodai ünnepek
óvodai tevékenységek
gyermekirodalom
szobatisztaság
testvérek
óvodai beíratás
csoportösszetétel
egyéb
iskolába lépés
beszédfejlődés
Alkoss velünk!
Kéményseprő jelmez
Varázsló-tanonc jelmez - Harry Potter nyomában
Gomba jelmez farsangra
Farsangi pereces jelmez
Súlyemelő jelmez
Horgász jelmez farsangra
Törpe jelmez farsangra
Teknős-jelmez farsangra
"Itt a farsang, áll a bál ..." - farsangi jelmez
Aprótésztával díszített hímes tojás
"A hóemberek városában" - ünnepi asztaldísz
Fényképes papír napraforgó anyák napjára
Katica-tojások Húsvétra
Mikulás léghajó
Anyák napi tészta-nyaklánc
Barkácsoljunk buszt!
Karácsonyi ajtódísz
Vidám, húsvéti tojás bohóc
Mikulás-posta
Anyák napi mini váza, papír rózsákkal
Egyedi rajz album karácsonyra
Húsvéti mozaik tojás
Ünnepi, festett porcelán készlet
Ünnepi, "havazó" üdvözlőkártya Mikulásra, karácsonyra
Anyák napi fényképes dísztáska
Húsvéti virág-tojástartó
Szívecske-gyűjtő Mikulás csomag
Anyák napi virágos tál
Karácsonyi mézeskalács kép
"Sétáló Mikulás" desszertes doboz
Rajztartó díszdoboz anyák napjára
Állatmintás hímes tojások húsvétra
Mikulás ajándék doboz,kavics díszítéssel
Anyák napi üdvözlőkártya
Karácsonyi mini-album
Húsvéti meglepetés-kocsi
Mozgó szemű Mikulás-doboz
Anyák napi virágos ajándék doboz
Karácsonyi ezüsttoboz
Családkép Anyák napjára
Gyermeknapi forgó
Karácsonyi dísz
Mikulás ablakdekoráció
Puzzle-kép ajándékba Anyáknapjára
Gyűrt-festett kép
Anyáknapi ajándék : Papírvirág - kép
Só-liszt gyurmázzunk!
Gyermeknapi ajándék zászló csemetéinknek
Tavaszi ajtódekoráció
Ujjbáb-színház
Hajtogatott cica
Húsvéti meglepetés-doboz
Só-liszt gyurma cukrászda
Húsvéti napos csibe
Felfüggeszthető papír tulipán
Tojás csibe húsvétra
Mikulás asztali dísz
"Nyuszi ül a fűben ..."
Mikulás
Terméskép
Ötletek "A Kiskakas gyémánt félkrajcárja" .. mese óvodai dramatizálásához
Karácsonyi mozaik ablakdísz
Bábozz velem!
Gyere velem bábszínházba! - Videóval
"Játsszunk bábszínházat" otthon is!
Gyakorlati tanácsok otthoni bábozáshoz
Bábok, bábparavánok színes választéka
Testvér- féltékenység
Kell-e testvér gyermekünknek?
Új családtag érkezik
Gyakorlati tanácsok a testvérféltékenység feloldására
SEGÍTÜNK a testvérféltékenység játékos megoldásában
Fotóalbum
A család szeme fénye
Képeslap küldés
Szemünk fénye
Szeretet üzenet
Bocsánat
Ünnepek
Anyák napi képeslap
Mikulás képeslap
Karácsonyi képeslap
Újévi képeslap
Valentin napi képeslap
Húsvéti képeslap
Tavaszi képeslap
Szórakozás
Programajánló
Játékok
Web
gyermeksziget.hu
Új kérdés
Belgium - magyar babak - 2012-02-01 13:27:29
Kedves Mindenki!
Brabant flamand reszen elo magyar csalad vagyunk egy feleves kislannyal. Szivesen felvennenk a kapcsolatot kozelben elo (reszben) magyar csaladokkal, hogy a gyerekek minel tobbet legyenek magyar nyelvi kornyezetben. Hogyan oldjatok meg Ti a belga tobbnyelvuseget (foleg Brusszelben es kornyeken)? Melyik nyelven tanulnak a gyerekek? Tanuljak a masik nyelvet, kesobb angolt, esetleg nemetet, stb.?
Remelem, igy megtalalhatjuk egymast. :)
Udv:
Kata
Hozzászólások (52)
Franciaorszagban élek - 2012-01-30 17:46:49
Franciaorszagban élek a gyermekeim francia papajaval. Thomas 8 éves
és Anna 5 és fél éves akiknek bizony nehéz a magyar nyelvet
megtanitani. Szeretném megvitatni a tapasztalataimat mas
orszagokban hasonlo helyzetben lévo magyar szülökkel, ök hogyan
csinaljak ? Sikerult itt Parizs nyugati részében egypar magyar csaladot
talalni, akiket egy közös magyar foglalkozas létrehozasa erdekelt, igy a
gyerekeink is talalkoznak és együtt tanulnak. Talan ezt a rovatot mas
Parizs meletti magyar szülö is olvasni fogja, aki szivesen
bekapcsolodna a munkankba vagy ötletet adna.
Varom véleményeteket.
Hozzászólások (94)
Svájcba készülök - 2011-12-29 19:47:52
Sziasztok! Én Svájcba készülök nyáron a 8 éves kisfiammal. Jelenleg 2.osztályos itthon Magyarországon. Németűl még nem tud, mert úgy gondolom, hogy az ottani környezetben könnyebben megfogja tanulni a nyelvet, mint itthon.( A kedvesem Svájci állampolgárságú nem beszél magyarúl ). Az ottaniak úgy látják jónak, hogyha gyermekem ismét a 2. osztályt járná a nyelv miatt. Szeretném olyan szülők véleményét olvasni akik egykor ugyanebben a helyzetben voltak, ill.vannak. Örűlnék, ha Svájcban élő magyar szülők is írnának.(még lenne egy pár kérdésem).Várom a hozzászólásotokat.Köszönettel:Vera
Hozzászólások (82)
külföldi ovik - 2011-11-08 15:12:02
Del-Nemetorszagban elek, ket ovis gyerekem vegyes oviscsoportba jar egy atlagos evangelikus oviba (itt az ovik zömet valamelyik egyhaz tartja fenn). Naponta feldul az ovonök közömbössege a nagyoknak kisebb ovistarsaikat rendszeresen bantalmazo magatartasaval szemben, hogy nem fegyelmezik ugy a gyerekeket, köszönni nem kell, ha erre tanitom a gyerekeimet, ezt dresszirozasnak nevezi az egyebkent kedves, udvarias föovonö. Mindenki csak abban vesz reszt, amiben akar, ha 2 evig nem fog ceruzat hat nem fog. 7 eves nagy a pici 3 evessel együtt teblabol teremben/galerian/folyoson egesz nap. Alig van csoportos foglalkozas, ahol mindenkinek oda kell figyelni es csöndben lenni, közös meseles. Verset egyaltalan nem, eneket neha tanulnak. Szereplesre, kiallasra nem tanitjak öket, nem merik magasabbra tenni a mercet, holott ebben a korban jol lehetne fejleszteni a gyerekeket. Delutani alvas meg a piciknek sincs, itt altalaban nem ismerik el ezt az igenyt a legtöbb oviban. A gyerekek etkeztetese is kivannivalokat hagy, csak ebed van (amely bizonyosan nem a gyermekorvosok utolso ajanlasa nyoman lett összeallitva), tizorait a szülök adnak, 90%-ban edessegeket, de sosem egy sajtos szendvicset, azt "ugyse enne meg a gyerek", uzsonna nincs. Es meg folytathatnam a sort, kiegeszitve azzal, hogy a gyerekek nem tul szocializaltak, inkabb magukban jatszogatnak, egymassal nem nagyon beszelgetnek (a nagyobbak sem). Ezekkel ellentetes tapasztalatokat gyüjtöttünk több magyar oviban, ahova nehany hetig jartak a gyerekek, es mondhatom, sokkal szivesebben, mint a szabalyok nelkuli otthoni ovodajukba. Kerdesem: tud-e valaki olyan ovit a delnemet regioban, ahol a fent leirtak nem ervenyesülnek? Es esetleg a magyar ovikhoz hasonlo (talan kor szerint osztott?), rendszerezett Foglalkozas folyik? Esetleg van-e velemenye valakinek az osztrak ovikrol?
Hozzászólások (30)
LYON - 2011-10-02 17:58:07
Sziasztok! En (meg) nem anyuka vagyok, de ovono, es epp most van szervezodoben egy "magyar ovi" Lyonban. Egyenlore meg csak 5-6 3-6 ev koruli gyerkoccel. Novemberben kezdjuk az itteni lelkes magyar anyukak otlete alapjan. Ha tudtok valakirol, aki meg nem tud rola, irjatok nekem: simonju1981@hotmail.fr Sok sikert a tobbieknek is! Judit
Hozzászólások (10)
Magyarul beszelo jatekok - 2010-11-27 17:49:26
Sziasztok!
En olyan magyar jatekokat keresek amik magyarul beszelnek.Mi az Usaban elunk es az egy eves kisfiam nagyon szereti az ilyen jatekokat de sajnos ami nekunk van az angolul beszel vagy enekel csak. Kivancsi lennek tudtok-e olyan helyet Mo-on vagy a neten ahol ezt beszerezhetnem.
Hozzászólások (24)
Milyen iskolaba jarjon? - 2010-07-22 17:09:23
Kedves szulok!
Kisfiam most 9 eves.Jelenleg kulfoldon elunk,o itt szuletett es itt jar iskolaba.Angolul tanul,de itthon magyarul beszelunk vele.
Korosztalyahoz kepest ertlmi fejlodesben le van maradva,plusz ehhez jon hogy autizmust allapitottak meg nala tavaly.
Mi hiszunk abban ,hogy az otthoni oktatasi rendszer jobb lenne szamara.Ezert szeretnenk haza vinni es ott iskolaba iratni legalabb 1 evre.(Nem akarunk vegleg haza koltozni)Melyik iskola lenne jobb a szamara?A ket tanyelvu iskola ,vagy valamelyik magan international school vagy keressunk neki valamilyen fejleszto iskolat ahol magyarul kell tanulnia? Egyaltalan hogyan tudom beiratni az otthoni rendszerbe?Milyen dokumentumokra van szukseg es mikor kell beiratni?Ha valaki tudna segiteni kerem keressen meg az alabbi e-mailen:kismaci@msn.com
Valaszukat elore is koszonom
Bizonytalan anyuka
Hozzászólások (2)
Segítsetek! Kisfiával egyedül élő anyuka kér tanácsot Tőletek ... - 2009-12-20 18:55:06
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném abban kérni, hogy ha vki hasonló nehézségeket élt át, mint amikről itt nagyon röviden szeretnék írni, kérem válaszoljon, minden hasznos tanácsnak nagyon örülnék!!
2 éve nevelem kisfiamat egyedül, és mivel a volt párom hozzáállása rendkívül agresszív és visszataszító (itt ezt most hosszasan tudnám taglalni, hogy miket éltünk már meg 2 év alatt, de a kérésem, ill. a kérdésem lényege nem ez lenne), ezért egyetlen kiútként a külföldre való távozást látom. Én egész jól beszélem annak a célországnak a nyelvét, ahová kiköltözni kívánnék ... munkahalehetőség is adódna, hisz élnek kint ismerőseim!
Kérem azok jelentkezését, akik hasonló módon tudták valahogyen elhagyni az országot, hogy hogyan, milyen módon és úton tudnék ebbe belekezdeni????
Milyen hivatalos, törvényes lehetőségek vannak arra, hogy a volt párom vmilyen módon beleegyezzen a gyermek kivitelébe stb., stb.???
Egyáltalán Nektek hogyan sikerült törvényes módon kijutni külföldre gyermeketekkel, gyermekeitekkel???
Előre is köszönöm segítségeteket, és válaszaitokat!
C.
Hozzászólások (8)
konyvek kulfoldre - 2007-12-16 20:10:05
Kedves Ovono, en is hasonlo cipoben jarok mint Olaszorszagban elo szulotarsam, de nekem nehezebb Magyarorszagra ugranom bevasarolni. Buszke voltam magamra, hogy az On altal javasolt dolgok nagy reszet mar beszereztuk, ugyhogy jo nyomon jarok. 18 honapos lanyom ert flyekonyan magyarul es angolul, de a magyart meg is kell tartani hosszu tavra.
Kerdeznem hogy ismer-e online vasarlasi lehetosegeket, illetve downloadolhato zene/mese elemeket amik konnyen elerhetoek. en hetente tobb orat toltok keresessel, es eleg szomoru az eredmeny. Ismerosok, szulok kuldozgetnek nehany konyvet, cd-t, de nem kerhetem mindig oket hogy koltsek a penzt es az idot.
Elore is koszonom valaszat.
Hozzászólások (36)
Web
www.gyermeksziget.hu
Farsangi jelmezek
KALÓZFIÚ JELMEZ
NINJA JELMEZ
INDIÁN LÁNY JELMEZ
KALÓZFIÚ JELMEZ
KIRÁLYN? JELMEZ
KISKACSA JELMEZ
KIRÁLYLÁNY JELMEZ
ARAB TÁNCOSN? JELMEZ
KATONA JELMEZ
MÉHECSKE JELMEZ
KISPINGVIN JELMEZ
BOHÓC JELMEZ
BOHÓC JELMEZ
COWBOY JELMEZ
COWBOY JELMEZ
BOSZORKÁNY JELMEZ
ÁPOLÓNŐ JELMEZ
TEKN?S JELMEZ
MÉHECSKE JELMEZ
BOHÓC JELMEZ
BABYSITTER tudáspróba
Mi jellemző a babahajra?
Mindig dús hajkoronával születnek a babák.
Ha újszülöttként kopasz volt, valószínű, hogy később is kevés haja lesz.
A babahaj az első fél évben kihullik és másik nő helyette.
TOP 5 KIEMELT HIRDETÉS
S. Bettina
Békéscsaba
h-v
megegyezés szerint
Szabó Réka Annamária
Budapest
H 10-től, K: délelőtt-17, Sz: de, Cs: de-15, P este 6-ig, hétvége Cs
megegyezés szerint
Dombovits Melinda
Budapest
h-p 14-óra után
800 ft/óra
D.
Budapest
egész héten
INGYEN
Sorbán Gyöngyvér
Budapest
éjjel-nappal
Suli-nyitogató fejlesztőkártya az iskolaérettségért!
-
Játsszunk az iskolaérettségért!
Hírlevél
Feliratkozás a hírlevélre
Forum
Belgium - magyar babak
tapasztalatok a Waldorf-pedagógiával
Óbudán keresek iskolát
Franciaorszagban élek
fogyatékosokkal együtt
Autista gyermek
Autista a gyerek vagy nem?
hármas ikrek
dyslexia-gyanus
Szülői vélemények zuglói általános iskolákról....
Bambula
Ovikeresés
ovoda megmentése
Csepeli óvoda
Szobatisztaság?
Óvónő válaszol
Könnyes elválás az oviban
Újra bepisil éjszakánként
Egyre jobban tiltakozik
Szeptemberben tölti a hármat
Tönkreteszi a gyereket az óvónője
Szilánkokban az önbizalma...
Társ a vadulásban, bohóckodásban
Hogyan fejleszthető a kitartás?
Nem akarom 3 évesen óvodába íratni...
Nincs torna és óvodai foglalkozások
Testvérféltékenység, szobatisztaság, ágy váltás...
Irány a suli!
Egy elvált apa üzenete
Be-bepisil, ám mindjárt kezdődik az ovi
Nem figyelnek rá?
Képeslap
Szavazás
Ön szerint mennyire fontos a könyv a gyermek életében?
A leghasznosabb ajándéknak tartom
Nem fontosabb, mint egy-egy jó játék
Nem tartom fontosnak, elég belőle néhány darab.
Fotóalbum
Linkek
Farsang
Fogyókúra
Gyermekmedence
Manó terhesség naplója
Szájpenész
Jelmez
Családi pótlék
Terhesség hétről hétre
teherbeesés
GYED
GYES
Anyák napja
Terhesség
Ovis zsák
Thomas
Chou Chou Learning
Bábok
Babysitter tanfolyam
Farsangi jelmezek
óvodás zsák
babaház
baby born baba
báb
bobo car
barbie
fejlesztő játékok
Hőszivattyús rendszer
iskolaérettség
homokozó
építős játékok
budapesti óvodák
terhesség tünetei
MiniLÜK
Találd ki! - Extra
mesehősök
lük
Húsvét
Húsvéti locsolóversek
Magányos szülők klubja
Terhességi teszt
Szárítógép
Partnereink
Fejlesztő játékok
|
Állássziget
|
OVIK
|
Picursziget
|
Fogyókúra
|
Könyvek
|
Kapcsolat