Gyermeksziget
Játékos suliváró könyv rendelés ajándék pattogó óriás léggömbbel!
Kéztorna léggömbbel - íráselőkészítés
JSV kép
Óvónõ válaszol
  VIDEÓK
  egészségvédelem
  óvodai napirend
  gyermeknevelés
  gyermeki félelmek
  ábrázoló tevékenység
  óvodán belüli feszültségek
  beszoktatás
  balkezesség
  válás a családban
  óvodai ünnepek
  óvodai tevékenységek
  gyermekirodalom
  szobatisztaság
  testvérek
  óvodai beíratás
  csoportösszetétel
  egyéb
  iskolába lépés
  beszédfejlõdés
Munka - Állás
  Babysitter
  Babysitter külföld
  Babysittert keres
  Babysittert keres külföld
  Pedagógus állást keres
  Pedagógusi állások
  Óvodapedagógusi állások
  Dajka állást keres
  Dajka állások
  Nyelvtanár állást keres
  Nyelvtanári állások
  Óraadó, korrepetáló munkát keres
  Óraadó, korrepetáló munkák
  Egyéb munkát keres
  Egyéb munkák
  Mielõtt babysittert választana...
  Hirdetési etikett
Az iskolaérettség feltételei
  Az iskolaérettség feltételei
Fejlesztőjátékok
  Játékos suliváró + ajándék pattogó óriás léggömb
  Őszi kupak lottó
  Trabi Gabi és Lurkó Ferkó - Mese és fejlesztés
  Kupak-tanács - az újrahasznosított fejlesztőjáték - Fejlesztőjátékok
  Suli nyitogató fejlesztőkártya újragondolva - Fejlesztőjátékok
  Forma lomtalanítás - Fejlesztőjátékok
  Suli-nyitogató fejlesztőkártya
  Tapintókártya - Fejlesztőjátékok
  Mi van a zsákban? - Fejlesztőjátékok
Alkoss velünk!
  Anyáknapja
  Húsvét
  Farsangi jelmezek
  Mikulás
  Karácsonyi ötletek
  Dekoráció
Mesék
  Kálmán iskolába megy - Kálmán kalandjai
  Vírus Ilus szinre lép - Kálmán kalandjai
  Kálmán és a védőöltözet - Kálmán kalandjai
  Széllel-bélelt szeretet mese - Kálmán kalandjai
  Gyere haza, Krampusz! - Kálmán kalandjai
  Csoki kaland - Kálmán kalandjai
  Foci vita - Kálmán kalandjai
Kapcsolat
  gyermeksziget@gyermeksziget.hu


Egyéb nevelési kérdések

Kérdezni szeretnék

Kérdés: (2005-03-04 10:14:10)

Kedves Óvónõ!
3 és fél éves kisfiam óvodás,érzékenysége ellenére különösebb nehézségek nélkül szokott be a csoportba, szerencsére nagyon jó óvónõi vannak. Probléma azonban, hogy nem hajlandó meginni a vizet /általában csak víz van /. Délben a leveseket mindig megeszi, mert már annyira szomjas. Késõ délutánra viszont már ki van száradva a szája mire odaérek. Itthon sem hajlandó vizet inni, próbáltam csak vizzel kínálni,de inkább nem ivott és sírás lett a vége. Megpróbáltam meggyõzni, hogy beteg lesz ha nem iszik, de nem fogad szót. Az óvónõk azt mondják, hogy ha jó idõ lesz és sokat lesznek az udvaron akkor megoldást kell a problémára találni, javasolták vigyek szörpöt, persze akkor el kell látnom az egész csoportot. Nem is ez a gond, de nem szeretném ha kilógna a sorból. Egyébként már csecsemõ korában sem itta meg a vizet, kiköpte ha kínáltam. Sokáig /16 hó/szopott, az édes anyatej után nem ízlett a víz. Kérem adjon tanácsot, hogyan szoktathatnám rá a vízivásra, vagy maradjon az óvónõk által tanácsolt megoldás?

Köszönettel:

Norina

Válasz >>>


Kérdés: (2005-02-25 00:43:07)

Kedves Ovoneni,

Van egy 20 honapos kisfiam. A lefektetes mindig is gond volt. Amig szopizott addig minden egyszeru volt. Velunk egy szobaban alszik s mindegy, hogy a delutani vagy esti alvasrol van szo, mindig ott kell vele lenni mig elalszik. En probaltam olyat, hogy meseltem neki, enekeltem, konyvet neztunk, s mondtam, hogy most mesz aludni szepen, de amint kimentem a haloszobabol rogton elkezdett sirni. A ferjem nem turi ha sir s o bement hozza. Majd delutan probaltam ugyanezt, amikor nem volt otthon a ferjem. Sokaig sirt a gyerek, majd talalt valamit amivel eljatszott, de el nem aludt. O maga mutatja, hogy faradt, aludni szeretne, de egyedul nem megy neki. Hulla faradt, de csak sir amig nem megyek vele. Sajnos sokszor elofordul, hogy faradtan nez ki, bemegyunk a haloba es o szinte felelenkul, ugral, jatszik, nevetgel. Egy ideig varok, s kerdezem tole, hogy akkor nem akar aludni. Kimegyek, visszahuz a haloba, s az egesz kezdodik ujra. Sokszor erelyesen raszolok, mert nem tartom jonak ezt a jatekot es szep szoval nem megyek semmire. Majdnem mindennap kint vagyunk a jatszoteren. Sokszor ketszer is naponta. Egy aktiv kisfiurol van szo, aki szeret futni, maszni s ez megadatik neki naponta. Napi fel ora az amikor kepes egyedul jatszani. Olyat nem ert meg, hogy neha valamit meg kell neznem gyorsan a szamitogepen, vagy a konyhaban van dolgom. Mindig megfogja a kezem, vagy huzza a puloveremet, hogy menjek vele jatszani. Az ejszakat atalussza, ott nincs gond. Kulonben aranyos, eletvidam, sok szeretettel halmozzuk ot el. Azt is megprobaltam, hogy nem kesztetem a delutani alvasra, de akkor pedig d.u. 5 korul mar annyira nyugos volt, hogy nem lehetett vele birni, s nem sokara agyba dolt, s este 10-11-kor felebredt mint aki kialudta magat.
A kocsiban neha elalszik, ha uton vagyunk, de emiatt nem akarok vele kocsikazni, hogy ott aludjon el.
Ha esetleg tudna valamit tanacsolni nagyon megkoszonnem.
Sok hasznos tanacsot olvastam valaszaiban. Udvozlettel Zsuzsa

Válasz >>>


Kérdés: (2005-02-02 08:16:17)

Kedves Óvónõ,

sok hasznos tanácsot olvastam már az oldalán. Az én kérdésem talán kisebb fajsúlyú, mint az itt megjelentek többsége, de mivel csemetémet egy ideje nagyon foglalkoztatja, megkérdezem az Ön véleményét is. "Az óvónénik miért nem mosnak fogat ebéd után?" szól a kérdés, immáron hetek óta. Mert közösen étkeznek, elõtte közösen mosnak kezet, közösen mennek ki az udvarra ... Javasoltam a gyerkõcnek, érdeklõdje meg az óvónénitõl, meg azt is mondtam, biztosan ebéd után kimegy és fogat mos, de "Nem! Ebéd után ott van velünk!" ... Hogyan tudnám a fejében ezt a kérdést elrendezni?

Üdvözlettel,
Cseresznye anyuka

Válasz >>>


Kérdés: (2005-01-24 15:46:19)

Kedves Óvónéni!
Kérdésem elég egyszerû:megengedhetõ-e az óvódában a videózás? A lányomék ovijában sószobát rendeztek be, ott vannak játékok de viszonylag kicsi a hely, így videózással töltik az idõt hetente kétszer 15-20 percen keresztül.Miért nem lehet rajzolni esetleg gyurmázni vagy mesélni helyette?
Köszönettel várom válaszát, Éva

Válasz >>>


Kérdés: (2005-01-18 19:24:59)

Kedves Óvónéni!
A kisfiam óvódája sajnos megszûnt, ezért egy év után másik óvódát kellett választanunk. Az elõzõ oviban az Anyáknapi mûsorra egy nagyon édes dalt tanultak, de sajnos már nem tudja visszaidézni, pedig nagyon szeretné énekelgetni. Néhány foszlány megmaradt, talán tud nekünk segiteni ... Ennyi, amire emlékszünk:
Hegyi patakocska csobogása, csiribiri csirke csipogása, Tercsi mindig fõszereplõ, jár a szája mint kereplõ, foga csattog. Csatt, csatt, csatt.
Kérném szépen, hogy ha ismeri a dalt legyen kedves nekünk a szövegét elküldeni. Köszönettel: Gulyás Ágnes

Válasz >>>


Kérdés: (2005-01-12 13:43:14)

Tisztelt Óvónõ!

Kislányom 4 és fél éves, az óvónõi szerint koránál fejlettebb az értelmi képességeit illetõen, kisiskolás szintû szóhasználattal és néha észjárással rendelkezik.
Abban a problémában szeretném a tanácsát kérni, hogy miként nyugtathatnánk meg õt a halál kérdésében.
Sajnos a napokban elpusztult a család kutyája, mert már nagyon öreg volt. A kutya elvesztése nem is annyira rázta meg, bár idõ kellett, míg észrevette, mit jelent ez fizikailag és mitagadás, sajnos, vagy nem, de tanúja volt annak is, hogy mi felnõttek megsirattuk a kutyát.
A problémát most az jelenti, hogy ezen gondolkozva felfedezte a párhuzamot és most attól fél, hogy mi is meghalunk.
Ez már odáig fajult, hogy nem akar oviba járni, az ott töltött idõt végigsírja és senki sem tudja meggyõzni, hogy ennek nem most kell bekövetkeznie, noha a sok beszélgetésben mi soha nem akartuk félrevezetni, így nem titkoltuk, hogy a halál egy természetes dolog.
Amint érte megyünk az oviba, a rosszhangulat és a bizonytalanságérzet megszûnik, újra a régi mosolygós, vidám, cserfes kislány lesz.
Persze a gyerekek kegyetlenek egymással néha, így az állandó sírással azt érte el, hogy csúfolni kezdték, ez pedig hatványozottan nyomasztja és erõsíti benne a szándékot, hogy inkább beteg akar lenni, mintsem oviba járjon.
Neki, aki meghökkentõen kisfelnõtt tud lenni és persze mégis csak gyerek, hogyan segíthetnénk feldolgozni ezt a problémát?
Ebben kérném a tanácsát.
Köszönettel
Gné

Válasz >>>


Kérdés: (2004-12-17 09:51:20)

Kedves óvonõ!
Kislányom szeptemberben kezdett óvodába járni. Ezidáig semmi probléma nem volt vele, nagyon jól érzi magát, mindig élményekkel teli jön haza. Kb. egy hete kezdõdött nála, hogy a pajtásaival veszekszik, agresszív, lökdösödik. Ha rászólnak nem vesz róla tudomást. Ha kérdezem miért teszi válasza, hogy "a Danit azért bántom, mert a Magdikát nem engedte a helyére, de a Dani egyébként a barátom". Ezt a viselkedését, kb. 1 éves korától tapasztalom, ha büntetem (félreállítom, ráütök a kezére), megígéri, hogy többet ilyet nem csinál és megszereti, bocsánatot kér az "áldozatától". Úgy gondolom kislányom el lett kényeztetve, nagyon sok mindent megengedtem neki. Egyébként(óvonénik szerint is) nagyon okos, fogékony és szeretetreméltó kislány.
Nóra Köszönettel

Válasz >>>


Kérdés: (2004-12-03 13:31:37)

Kedves Óvónõ.
Kislányom márciusban lesz 3 éves.Szeptember hónaptól lett volna állásom,de mivel a kicsi még nem töltötte be a 3 évét,így nem vették fel az oviba és ezáltal nem tudtam elvállalni a munkát.Sok helyrõl hallom,hogy az ovodájukban,van minicsoport.A falu ahol lakunk 5000 fõ létszámot számlál és 2 ovoda is üzemel.Vajon nálunk akkor miért nincs minicsoport?Biztos vagyok benne,hogy lenne rá igény.Kérem írja meg nekem ,hogy mik a feltételek,hozzá,hogy egy ilyen csoport beinduljon?Szeretnék tisztábban látni,bár bennünket ez már nem fog érinteni.De a leendõ kicsik és szüleik javát minden bizonnyal szolgálná.
Tisztelettel:F.Szilvia.

Válasz >>>


Kérdés: (2004-11-14 23:15:46)

Kedves Óvónõ!

Véleményére lennék kiváncsi azzal kapcsolatban, hogy mikor érdemes a gyerekeket óvodába vinni. Egy picit részletezném. Ikres anyuka vagyok, a gyerekeimre azt mondják, hogy ügyességi-értelmi szintjük az átlágtól jobb. Az új rendelkezés szerint itthon lehetek gyesen míg iskolába nem mennek. Ki is akarom ezt a lehetõséget használni. Szeretnék érveket és ellenérveket gyûjteni arról, hogy a gyerekeknek a fejlõdésük stb. szempontjából mi a kedvezõbb, ha rögtön viszem oviba õket három évesen, vagy ha várok 1-2 évet. Attól nem kell tartani, hogy nem törõdök velük itthon, már most 2,5 évesen is sok mondókát, dalt tanulnak egyszóval sokat foglalkozom velük.
Válaszát elõre is köszönöm.

Válasz >>>


Kérdés: (2004-10-26 11:03:28)

Tisztelt Óvónõ!

Szeretnénk elutazni külföldre a fiam (6,5 éves) nélkül. A nagymamája - aki heti egyszeri rendszerességgel el is hozza az óvodából vigyázna rá 10 napig. Õ erre az idõszakra ide költözne hozzánk és a megszokott programokat megtartva lenne a fiammal. (óvoda, karate stb.)
Ön szerint sérül e a gyerek, ha ennyi idõre elmegyünk?

Válaszát elõre is köszönöm!
Angéla

Válasz >>>


Következõ 10 egyéb

Óvónõ válaszol
  Koraszülött gyermekem iskolába készül
  Nem akar pisilni az oviban
  Beszoktatás 5 hónapja?
  Nem akarok oviba menni!
  Sír, hogy hangosak a gyerekek
  Se bili, se vécé
  Nem szívesen ül a bilire
  Szobatiszta lesz tanévkezdésre?
  Verekszik, agresszív, rendbontó
  Teljes szobatisztaság: hogyan? Miként?
  Meggondolhatjuk-e magunkat?
  Nem akar szerepelni
  Könnyes beszoktatás
  Beszoktatás miatti megrázkódtatás
  Nem akar beszélni és a beszoktatás is nehezen megy
  Melyik kezével írjon?
  Eleven, fegyelmezetlen, a szabályokhoz nehezen alkalmazkodik
  Miért nem mondja, ha tudja?
  Ez így nem fog menni!
  Miért nem szól, ha pisilni kell?
  Nagydolog: nem is olyan nagy dolog
  Iskolaérettségi vizsgálat
  Kistesó érkezik: család vagy óvodakezdés?
  Kisfiam retteg a szakállas bácsitól!
  Diszlexia, diszgráfia: óvodásnál miért nem állapítják meg?
  Nehéz óvodai beszoktatás
  Szobatisztasági és beszoktatási nehézség: amikor a bajok csõstül jönnek
  Traumatizáló repülõs nyaralás
  Még az unokaöccsétõl is fél
  A barátaimat szeretem, az óvó nénit nem!