Levélírónk 27 hónapos kisfia minden tekintetben érett, ám a szobatisztaság irányába egyelõre nem mutat érdeklõdést.
Üdvözlöm!
A problémám a következõ: A kisfiam 27 hónapos. Hónapok óta probálom bilire szoktatni sikertelenül. Beszél érthetõen tisztán. Elõfordult már hogy belepisilt a bilibe de csak úgy úgy hogy vég nélkül könyvet lapozgattunk. Ha megemlitem neki hogy pisiljunk a bilibe csak annyit mond nem. Mégis ráültetem akkor ül egy 2-3 percig majd feláll. Pedig én úgy látom kell pisilnie.
Ha mégis bepisil/bekakil nem szól pedig nincs rajta pelus csak egy kis bugyi. A wc-vel sem jobb a helyzet. Arra rá sem ül pedig látja tölünk hogy mire való. Próbáltam játékosan rávenni a bilizésre(ráültettük a babát plüssöket) de hiába. nem tudom már hogy mit tegyek. Kérem adjon tanácsot hogyan csináljak kedvet neki? Azt is mondták már hogy még nem érett meg rá. Ez lehetséges?
Elõre is köszönöm.
Válasz:
Kedves Levélíró!
Elképzelhetõ, hogy még valóban nem érett a dologra a kicsi (egyik gyerek korábban, másik jóval késõbb válik szobatisztává), ám az is lehet, hogy nem tartották be a kellõ fokozatosságot a szobatisztaságra nevelés folyamatában. Apró lépésenként, a kisgyermek saját ütemében és ahhoz maximálisan alkalmazkodva szabad csak elõrehaladni. Ennek a folyamatnak minden lépését pontról-pontra leírom "Szobatisztaságjátékkal, könnyedén" c. könyvemben, mely folyamathoz elengedhetetlenül fontosak a "Játékos, könnyed szobatisztaságért" termékcsomag eszközei. (Megtekinthetõ, megrendelhetõ a fenti képes linkre kattintva!) Mindenképpen ajánlom figyelmébe, hiszen a termékcsomag nagy segítségére lehet a gyors és "fájdalommentes" szobatisztaságra nevelésben. :)